Srpen 2015

Obří loutky Plzeň 2015

30. srpna 2015 v 6:00 article
Už několikrát jsem tu psala, že Plzeň se stala městem kultury. Přidávala jsem článek i z Divadla, které je jedno z důvodů, proč se stala městem Kultury. Jsem docela pyšná, miluju to město a budu v něm studovat :3 No dost o tom.

V plzni se v pátek, sobotu a neděli předváděli obří loutky (obrázky dole). Nejdříve byli celý den v pivovaru, kde jste si je mohli prohlédnout a k večeru se rozmístili po městě. Na každém stanovišti jste si směli loutku prohlédnout, osahat si jí, vyfotit se s ní. V 20:30 na náměstí začala pohádka. Pohádka byla o tom, že maličká Eliška byla zahnaná do postele a měla bujnou fantazii, a právě si vymyslela tyhle loutky v podobě velblouda, orla..

Ty loutky jsou ze španělska. I ochranka a ti, co koordinovali celou akci. Moc se mi to líbilo, byl to zážitek ale prudila jsem rodiče že chci domů, šíleně mě bolely nohy. Před tím jsem byla u přítele a pořád jsme někde chodily. Takže kdybych nebyla unavená, užila bych si to víc.. Nejhorší byla ta masa lidí. Táhlo se to všude. I v Mcdonaldu kam jsem s mamkou zašla na zmrzlinu byla fronta jako kráva.
Eliška. Byla hodně velká, nemohla jet městěm, protože by překážela v drátech trolejí a td.

Recenze| S láskou, Rosie - kniha

8. srpna 2015 v 15:11 article
Recenze na film tady.

O čem vlastně kniha je? Přečtěte si to tady :) Prosím přečtěte si to.

Tak strašně moc jsem se na tu knihu těšila. Mamka mi řekla, ať ti vydrží alespoň týden, samozřejmě bych jí sfoukla do dvou dnů, možná do jednoho, ale chtěla jsem si to tedy nechat na dýl, abych splnila mamky přání :D
Ta knížka má cca 450 stran. Není jako klasická kniha, je psaná v podobně chatování, emailů, dopisů, vlastně text jako v obyčejné knize je až nakonci knihy. Mě se příběh strašně moc líbí, skvělý život Alexe, který on jen předstírá za skvělý. Maskuje svoli lásku k Rosie své nejlepší kamarádce od malička k nádhernýn ženám, jen aby lásk ututlal. To samé Rosie. Má neplánovanou dceru Katie, její život je plný vztahů, nepodařených vztahů, neúspěchů v práci, a přesto je relativně šťastná. Překvapilo mě, že Alex i Rosie si svojí lásku "vyznají" až na konci knihy, kdy jim bude 50 let.
Příběh se mi líbil, hned od začátku mě vtáhl do děje. Jen někdy mě už nebavilo číst o tom, jak si Rosie stěžuje na svůj život a problémy. Celou dobu jsem si říkala, krucinál tak Alexovi nabourej rodinu ve 30 a buďte šťastní a nebreč tady ! Jo to jsem celá já. Knížku si plánuju přečíst určitě někdy znovu :3


Výlet| Terezín

6. srpna 2015 v 16:36 article
Tak jsme se vydali s rodičemana a přítelem na výlet. Jeli jsme do Terezína, je to docela daleko od mého bydliště, tak jsme několikrát zakempily a hledali kudy vlastně jet :D.. Jako takhle. Terezín není příjemný výlet, nemůže se to říct "líbilo se mi tam" to je jasné, byl to koncentrační tábor, ale je dobré o tom něco vědět. Je dobré znát Terezín a něco o tom.

Nebudu tady psát nic o tom, sice si toho pamatuji od paní průvodkyně dost, ale určitě bych hodně věcí popletla..
Hrozné bylo stát na místě, kde se to všechno dělo. Kde pracovali lidé, kde se zabíjeli.. Viděli jsme i propagační původní film, ve kterém hráli z donucení lidé z Terezína, byli k tomu donuceni jinak by nepřežily.. Bylo tam jak seděli na vystlaných postelích, hrají si, přitom nic z toho nebyla pravda, jen aby si ostatní myslely že je to skvělý tábor a o to jim šlo. Všichni kdo ve filmu hráli byli převezeni do Osvětimi, aby nic neřekli a tam je zabily. Fakt mi z toho všeho lezl mráz po zádech.. Všechny ty fotky, všechny místnosti.. Nechápala jsem, jak mohli do místnosti kde nás stálo 25 a už jsme se tam mačkali se mohlo vejít 60 lidí a více. Přesněji židů. Ten kdo říká že by tam nešel, že by se mu tam nelíbilo, jasně,tohle není výlět o tom aby jste si ho užily, ale o tom aby jste věděli co se dělo, co byli schopní Němci dělat, je dobré to vidět, přečíst si o tom něco, projít si to..

Na závěr pár fotek a něco k nim.
Tenhle kámen byl převezen se sibiře a má 65 tun. Znázornuje Davidovu hvězdu z leteckéo pohledu, a mamka si myslí možná to tak bude taky, že znázorňuje srdce Židů, nevím. Protože Židi měli kámen za živý, místo kytek si dávali kamínky na hroby

Zámek NEBÍLOVY

2. srpna 2015 v 6:00 article
Jak už jsem psala tady v týdnu jsem navštívila s přítelem barokní zámek Nebílovy. Já mám zámky ráda, ale nesmí být moc velký a prohlídka nudná :D Tenhle je menší, prohlídka byla rychlá takže se mi to líbilo :) Navíc v jednom křídle zámku byli vystavěné panenky, nějaká akce či co a byli tak rozkošné :3 Kam se hrabou barbie! Mě to bavilo a zámek se mi líbil, ty lustry a dveře, tak krásně zdobené a awww :3 Dokážu si představit jak si leji kafíčko z té krásné konvičky a čtu si u krbu na gauči, i když je nepohodlný ale tak.. Zajímavý :3 Samozřejmě že to přítele moc nebavilo a asi jsem mu přišla dost otravná s tím, "Koukni na ten šálek! Koukni na ten tácek, a tu konvičičku, koukni na ten talířek"

Nesmělo se tam fotit, jen s povolenkou za 10,-, ale ta průvodkyně byla mladá, asi brigádnice, takže nám pár snímků dovolila, já fotila na mobil, takže pár nekvalitních fotek :) Podívejte se sami do celého článku.

To je tak sakra úžasnej kredenc :3